• info@firmatikla.com
  • 0850 305 40 02
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
186 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: TURGUT ARICI
  • ADRES: Yukarı Dudullu Kemerdere Mevki Dilber Sok. No:27 İstanbul / Ümraniye
  • TELEFON: 0 (216) 540 9025
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Türkiye’nin et işleme sektörüne hizmet veren Arı Makina,1969 yılında Kemal Arıcı tarafından kuruldu. Et İşleme makinaları konusunda Türkiye’nin ilk TSE (Türk Standartları Enstitüsü) belgeli makinalarını üreten firma olarak, yılların kazandırdığı birikim ve tecrübe ile yalnız Türkiye’de değil dünya arenasında yer alan diğer büyük makina endüstrisi kuruluşları ile kıyaslanabilir güçlü bir konumda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Avrupa Birliği yasalarına uyumluluk sürecinde çıkartılan ve 11 Ocak 2002 tarihinde yürürlüğe giren 4703 no’lu kanunda, Avrupa Birliği’nin 23 adet yeni yaklaşım direktifi ”yönetmelik” adı ile yayınlanarak uygulamaya konulmuştur. Bu bağlamda kısım kısım çıkartılan çeşitli teknik yönetmelikler 2002 senesi içerisinde sırayla yürürlüğe konulmuştur. 01 Ocak 2003 itibariyle LVD ve EMC direktiflerinin kapsamında bulunan mamuller için CE işareti zorunlu hale gelmiştir. Bu doğrultuda Avrupa Birliğine entegrasyon sürecinde yapılması ve düzenlenmesi gereken tüm standartları çok kısa bir süre içerisinde hayata geçiren Arı Makina CE sertifikalı makinaları sayesinde tüm dünya pazarlarına CE direktiflerine uygun yüksek kaliteli ürünler sunmayı sürdürmektedir.

Arı Makina üretmiş olduğu tüm makinelerin tamamını kendi mühendisleri tarafından projelendirilip, uzun AR-GE çalışmalarının sonucunda üretim sürecine geçmektedir. Et işleme makineleri’nin yanı sıra, konusuyla ilgili kendisini ispat etmiş Avrupa markalarının Türkiye ve Ortadoğu temsilciğini yürüten Arı Makina, ürün yelpazesini en üst noktaya getirerek konuyla ilgili tüketici segmentinde tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ürün gamına sahip olmayı bir ilke olarak kabul etmiştir. Arı Makina, et işleme ve entegre et tesislerinin ihtiyaç duyabileceği her türlü üretim ekipmanları konusunda tüketiciye çözüm sunabilmesi özelliği ile dünyanın sadece birkaç sayılı markası arasındadır. Bu özelliği ile haklı olarak da; Türkiye’nin en büyük et işleme makinaları üreticisi konumundadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.