• info@firmatikla.com
  • 0850 305 40 02

Brahma Süs Tavukları

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
338 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Umut ŞİMŞEK
  • ADRES: Karadolap Mah. Taşdelen Sok. No:7/1 Eyüpsultan/İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 626 2106
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 10:00 - 23:00
SERVİS SAATLERİ 12:00 - 24:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Brahma tavuğu; İstanbul Brahma Süs Tavukları olarak başladığımız 2017 yılında üretime başladığımız sektörde 3 yılın ardından 2020 yılında da devam etmekteyiz ilgilenen arkadaşlara aşağıda ırk bilgilerini sunuyoruz websitemiz yada whatsapp hattımızdan iletişim kurabilirsiniz..

2020 sezonunda üretmekte olduğumuz ırklar; Silver Wyandotte, Splash Wyandotte, Ayem Cemani, Osmanlı Sultan, İspenç, Light Blue Brahma, Light Brahma, Gold Brahma, Buff Brahma, Blue Brahma, Black Modled Brahma, Gold Blue Brahma, Portakal Fizan, Gümüş Fizan, Gold Fizan, Rahibe Fizan, Russian Orloff, Americuana, Cream Legbar, Gümüş Zibrit.

Brahma Tavuğu Nedir?
Brahma tavuğu, Malay ve Cochin ırklarının çiftleştirilmesiyle oluşturulmuş bir Asya tavuğu ırkıdır. Tavuk yetiştiricilerinin bu tavuk ırkı üzerinde yaptıkları çalışmalarda açık ve koyu renkli türleri elde edilmiş, 1874’te bu türler standartlar sınıfıyla birlikte kabul edilmiştir. Sarı renkli türü ise 1923 yılında Amerika standartlarına alınmıştır. Brahma tavukları göreceli olarak çok gösterişli, göze çarpan ve güzel tavuklardır. Küçük ve ibik sakalları, fazlaca tüylenmiş bacakları ve paçalı ayakları, tipik ve sakin görünüşleri ile tavuk cinsleri arasında kendini belirgin bir derecede ayırmış, tipik bir Asya ırkı özelliği göstermiştir. Brahma tavuklarının bu özellikleri onları sıcak ve soğuk iklim şartlarına dayanmalarını sağlar. Ağır bir ırk olmalarına karşın büyüme hızları yavaştır. Yıllık yumurta verimleri 100-120 adet civarıdır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.