• info@firmatikla.com
  • 0850 305 40 02

Etimesgut Oto Kiralama

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
211 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: ahmet uslucan
  • ADRES: Oğuzlar Mahallesi 1543 Cadde Bahar 2 Sitesi 20-G Elvankent / Ankara
  • TELEFON: 0 (312) 281 0051
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 20:30
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 20:30
SERVİS YERLERİ ANKARA

FİRMA HAKKINDA

Etimesgut oto kiralama bulunduğu konum itibariyle belli başlı müşteri potansiyeline sahip güncel araç kiralama firmasıdır.

Etimesgut Oto Kiralama – Etimesgut Rent A Car
Etimesgut ve çevre illerinde kiralama firmaları arasında en önde gelen acar grup bünyesinde kurulan etimesgut oto kiralama firması diğer kiralama firmalarına nazaran daha uygun fiyat avantajları ile fark yaratmaktadır.

Etimesgut Araç Kiralama – Etimesgut Oto Kiralama
Etimesgut ilçesinin kurulduğu alanın ilk çağlarda önce Hitit daha sonra da Frig uygarlıklarının topraklan içinde yer alındığı bilimsel bir gerçektir. Tarihçi Afif Erzen “İlkçağda Ankara” adlı eserinde, Ahi Mesud adlı yerde bulunan aslanların Frigya Aslanı olduğunu yazmakta ve ilk çağda bu yörenin adının Amaksis olduğunu belirtmektedir. Haritacı Kiepert de çizdiği haritalarda, Etimesgut ilçesinin bulunduğu bölgeyi Amaksiz olarak anar. Osmanlı haritalarında bu isim Amaksus ve Akmasus olarak geçmiştir.

Etimesgut yöresi, Cumhuriyetin ilanından sonra Batı Trakya’dan gelen göçmen Türkler için 1924-25 yıllarında Atatürk’ün emri ile 50 haneli bir köy olarak kurulmuştur. 1928 yılında iskâna açılarak belde olarak yeniden yapılandırılmıştır. Ata’nın Etimesgut yöresine özel bir ilgisi vardı. Buraya haftada birkaç kez gelip at gezintileri yapar, halkla yıllık mahsuller hakkında konuşur hatta tarlalara kadar gidip çiftçilerden bilgi alırdı. Bölgede Atatürk zamanında yaptırılan Sağlık Merkezi, Devlet Hastanesi, PTT, hamam, çarşı, memur lojmanı gibi binalar halen varlığını sürdürmektedir.

Etimesgut, kendisine bağlı 18 köy ile 1968 yılına kadar belde olarak kalmış, aynı yıl mahalle olarak yeniden kurulmuştur. 20 Mayıs 1990 gün ve 20523 sayılı Resmi Gazetede de yayınlanan 3644 sayılı Kanunla ilçe statüsü kazanmış, hemen ardından da 19 Ağustos 1990 tarihinde yapılan belediye başkanlığı seçimi ile Belediye teşkilatı kurulmuştur.

İlçedeki kültür varlıklarına örnek teşkil eden Atatürk Çeşmesi 1928 yılından beri ayaktadır. 1925 yılında Mimar Ahmet Burhanetün tarafından yapılan Gazi Tren İstasyonu ile Atatürk’ün İstanbul’a gidiş ve gelişlerinde uğurlandığı Etimesgut Tren İstasyonu tarihi yapı özellikleriyle dikkat çekicidir. Etimesgut yöresine adını veren Ahi Mesud, Ahi Elvan gibi Türk büyüklerindendir. Ahi Elvan Hazretlerinin türbesi Elvanköy semtinde Elvanköy Camisi avlusundadır.

İlçenin Eryaman bölgesinde bir mesire ve piknik yeri olan Göksu Parkı, tatil günlerinde Ankaralıların dinlenme yeridir. Ayrıca, Atatürk Orman Çiftliği, ilçe sınırlan içinde olup iyi bir dinlenme, piknik ve gezi alanıdır.

Etimesgut Oto Kiralama – Etimesgut Filo Kiralama

AHİ MESUD TÜRBESİ
Etimesgut’a adını veren Ahi Mesud’un Bağlıca Mahallesi’nde bulunan mezarı da dönemin mimari özellikleri dikkate alınarak projelendirilerek ilçeye kazandırılmıştır.

AHİ ELVAN AİLE YAŞAM, EĞİTİM VE SPOR MERKEZİ – Etimesgut Oto Kiralama

Merkezde havuz, spor merkezleri, sauna, kreş ve halk kütüphanesi ile çeşitli sosyal ve kültürel donatılar hizmet vermektedir.

TUĞRA PARKI – Etimesgut Oto Kiralama

Parkta, geleneksel Türk motifleri, 11,5 metre yüksekliğinde kule olarak tasarlanmış ve üç tarafına üç ayrı tuğra yerleştirilmiş Tuğra Anıtı, Ayyıldızlı havuzlar, koşu yolu, fitness ve çocuk oyun alanı, kafeterya ve özel aydınlatma sistemleri yer almaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.