• info@firmatikla.com
  • 0850 305 40 02

FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

22 Mart 2020 20:29

Son dakika haberleri | Dünyanın ödü koptu! Konvoylar corona virüs cenazeleri taşıyor

Son dakika haberleri | Dünyanın ödü koptu! Konvoylar corona virüs cenazeleri taşıyor

Neredeyse her iki saniyede bir insana Covid-19‘un bulaştığı dünya üzerinde, bazı kentlerde morglar tamamen doldu. Yeryüzünün en büyük sokağa çıkma yasağı resmi olmasa da başladı, test başarılı olursa yaklaşık 1.4 milyar insan evlerine kapanacak. Evde kalın çağrılarına rağmen Japonya’dan ABD‘ye pekçok ülkede kalabalıkların sokaklara çıktığı görülüyor.

 

Bir günde 793 insanın can verdiği İtalya’da durum her gün daha kötüye giderken, gece yarısı tüm fabrika ve üretim tesislerinin kapatıldığı duyuruldu.

İtalya’da askeri konvoylar cenaze taşıyor. Kuzeydeki Bergamo kentinde corona virüs kurbanları askeri kamyonlara yüklendi.

Tenteyle örtülmüş askeri araçlar, yola koyuldu. Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, morgların dolduğu kentte çok sayıda cesedin taşındığını bildiriyor.

 

ABD New York’taki New Rochelle’de yaşayan fotoğrafçı Joy Malone’nun kızı ve yeğeni, karantinaya çekildikleri evlerinin penceresinden dışarı bakıyor. Fotoğrafçı Malone, şehirdeki devlet okullarından yalnızca üçünün kapatılmasının büyük bir hata olduğunu söylüyor.

 

İngiltere’deki ünlü Windsor kalesinin önündeki ‘Uzun Yürüyüş’ yolunda, birçok insanın salgına rağmen gezdiği görülüyor.

Fransız ordusu, bir askeri hastane inşa etmeye başladı. Askerler, ülkenin doğusundaki Mulhouse’daki çadır hastanenin inşaatında çalışıyor. Hastane 30 yataklı olacak.

Salgının başlangıcından bu yana ilk kez halk önüne çıkan Japonya Prensesi Aiko, Tokyo’daki mezuniyet törenine maskeyle katıldı.

Kiraz çiçeklerinin açtığı Japonya’da, büyük kalabalıkların başkent Tokyo’daki Ueno Parkı’nda gezdiği görülüyor.

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir duvara çizilen grafitide, Yüzüklerin Efendisi filmlerinin efsanevi karakteri Gollum elinde bir rulo tuvalet kağıdı tutuyor. Tahmin edilebileceği gibi, Gollum ‘Kıymetlimiz’ diyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.