• info@firmatikla.com
  • 0850 305 40 02

VR Waffle Cafe Kayaşehir AVM

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
261 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ağabey Temiz
  • ADRES: Kayabaşı Mahallesi, Rabia Caddesi, Merkez Kayaşehir AVM A Blok 9 157 Başakşehir İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 687 0028
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 23:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 23:00
SERVİS YERLERİ İSTANBUL

FİRMA HAKKINDA

Kayaşehir’de açılan VR Wafflevi, taze meyveler ve kaliteli çikolatalarla yapılan enfes waffle lezzetlerini, cafe ortamında sıcak ve soğuk içecekler eşliğinde sunuyor…

VR Waffle Evi VR Waffle Cafe Kayaşehir AVM
-Ahşaptan imal edilelen özel salıncaklı masalar
-Yayılma Köşesi adında özel kitap okuma köşesi
-Taze meyveler ve özel çikolata ile bezenmiş Enfes Waffle
-Nane ve çileklerin mekanda üretilerek özenle hazırlandığı el yapımı limonata
-Kum ateşinde pişirilmiş Türk kahvesi

Waffle Nedir?
Waffle, Belçika asıllı bir hamur tatlısıdır. Üzerinde erimiş çikolata (pralin), krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika’da “Brüksel usulü” olarak adlandırılır. Yine Belçika’nın bir kenti olan Liège ise waffle hamurunun tek başına fırından çıktığı haliyle yenmesine verilen addır. Hamuru biraz daha altın sarısındadır, kremalize olan şekerin gevrekliği hamurun üstünde tadılabilir. Belçika usulü waffle hamuru dikdörtgen, Liège usulü ise uçları erimiş dikdörtgen görünümündedir. Her ikisi de kare şeklindeki derin çukur gözenekleri ile meşhurdur. Bu gözeneklerin derinlikleri 1 cm’yi bulur.

Belçikalı moule à oublie
Waffle sade, ayrıca tereyağı, çikolata, süt reçeli, meyveler, bal, reçel veya jöleler, çikolatalı krema, fıstık ezmesi, akçaağaç şurubu, çikolata şurubu, karamel, krem şanti, pudra şekeri gibi tostlarla yenebilir:

Bir waffle, iki plaka arasında pişirilmiş, karakteristik boyut, şekil ve yüzey izlenimli şekillendirilmiş, mayalanmış bulamaç veya hamurdan yapılmış bir tabaktır. Kullanılan gofret demiri ve tarif türüne göre birçok varyasyon vardır. Waffleler dünya çapında, özellikle de Belçika’da, bir düzineden fazla bölgesel çeşidi bulunarak yenir. Gofretler ticari olarak önceden hazırlanır ve dondurulduktan sonra taze veya basitçe ısıtılabilir.

Dünyada kahvaltıda yenileninden, patates ve pirinçlisine kadar birçok çeşidi bulunan waffle Türkiye’de Türk damak tadına uygun hale “İstanbul usulü” olarak dönüştürülmüştür. İstanbul usulü waffle hamuru Amerikan usulü ile benzerlik gösterir, sandviç şeklinde yapılır. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her ilinde bulunan Waffle, şimdi de en lezzetli hali ile Kayaşehir AVM’de yer alan VR Waffle Evi’nde müdavimleri ile buluşuyor. Üzerine envai çeşit tatlı ürün konulup, çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık, çerez parçacıkları vb. ile zenginleştirilen Waffle için bu türde beş kalpli, çiçek şeklinde ve üzeri bal peteğine benzer desenler bulunan pişirme makinesi kullanılır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.